واحد توليدي صنعتي خوراكيان با هدف تامين نيازهاي خود و ديگر واحد هاي صنعتي و به منظور نوآوري و ابتكار اقدام به ساخت بعضي قطعات و ماشين آلات در زمينه هاي مختلف نموده است لذا به منظور آنشايي صاحبان محترم صنايع ، پاره اي از توانايي ها و خدمات خود را معرفي مي نمايد.
اين واحد مفتخر است كه محصولات خود را با دقت و توانايي بالا طراحي نموده و تمام محصولات خود را با ضمانت كامل عرضه نمايد.
اين مجموعه با دسترسي به استاندارد هاي معتبر از قبيل:
 • DIN (استاندارد آلمان)
 • ANSI (استاندارد ملي آمريكا)
 • ASTM (استاندارد تست و آزمون مواد آمريكا)
 • CGA (انجمن گازهاي فشرده آمريكا)
 • ISO (استاندارد بين المللي)
 • RWMA (استاندارد مقاومت جوشكاري)
آمادگي دارد بر حسب نياز و سفارش مشتري متن كامل هر كدام يكي از استانداردهاي فوق در زمينه هاي مورد نظر را به مشتري عرضه نموده و نيز در ساخت محصولات خود كاملا رعايت نمايد.

 تابلوي كنترل الكترونيك خشك كن آلماني (linde)

خشك كن دستگاههاي توليد اكسيژن مدل لينده داراي يك كليد گردان 20 حالته اتوماتيك است به علاوه چند عدد تايمر و رله كه اين كليد گردان اتوماتيك و تايمرهاي و رله ها بع علت كار زياد ، فرسوده گشته و مشابه آن در بازار موجود نيست.
براي رفع اين مشكل، اين واحد اقدام به ساخت تابلوي كنترل الكترونيك براي خشك كن هاي مارك لينده نموده است.
در تابلوي كنترل ساخته شده بوسيله اين واحد به جاي كليد 20 حالته و تايمر ها از PLC استفاده شده استو سعي شده است تمام توانمنديهاي تابلوي آلماني حفظ شده علاوه بر آن امكانات جديد به آن اضافه شده است نظير:
 • داراي نمايشگر حرارت ازت خروجي از خشك كن
 • هوشمند در برابر خرابي مدار فرمان گرمكن و يا كنتاكتورهاي گرم كن(در زمان سرد كن اگر كنتاكتورها در حالت اتصال باشند،آژير به صدا در مي آيد.)
 • داراي آمپر سنج ديجيتالي براي گرم كن
همچنين اين تابلو داراي يك عدد باتري مناسب است كه تغييرات ولتاژ و يا قطع برق در كار تابلو اشكال ايجاد نكند.

 شير خروجي ازت خشك كن دستگاههاي آلماني Linde

اين شير در خشك كن هاي آلماني مدل لينده با شماره شناسايي 891 يا 892 شناسايي مي شود.اين شير 3 اينج بوده و به صورت كشويي استفاده مي باشد و به هنگام احيا شدن مواد خشك كن ، باز و در موقع تحت فشار قرار گرفتن بسته مي شود و چون قطعه آبندي كنده شير به صورت كشويي عمل مي كند ، لذا سايش آن زياد بوده و بعد از مدت كمي مقدار زيادي هوا به بيرون نشت مي كند و تعمير شير نيز به لحاظ شكل خاص آن بسيار مشكل است.
براي رفع اين مشكل اين واحد اقدام به ساخت شير 3 اينچ ديسكي نموده است كه به طور كامل مسير هوا را بسته و هيچ هوايي نشت نمي كند و عمر آن زياد و در مواقع لزوم تعمير آن بسيار آسان و كم هزينه است.
بدنه اين شير از فولاد و قسمت ثابت و متحرك آبندي از استيل ساخته شده است و قسمت پنوماتيك شير آلماني بدون هيچ تغييري بر روي آن بسته مي شود.
بر حسب نياز مشتري اين امكان وجود دارد كه قسمت پنوماتيك شير نيز ساخته شده و شير به طور كامل عرضه شود

 خشك كن هواي فشرده

واحد توليدي - صنعتي خوراكيان توانايي خود را در زمينه طراحي و ساخت انواع خشك كن هواي فشرده براي صنايع توليد گازهاي طبي و صنعتي معرفي مي نمايد.
اين توانايي شامل ساخت انواع خشك كن (تصفيه كننده) هواي فشرده با ظرفيت هاي مختلف و فشارهاي گوناگون مي باشد.
همچنين اين توانايي شامل ساخت انواع خشك كن به صورت دستي - نيمه اتوماتيك و تمام اتوماتيك نظير خشك كن اتماتيك مدل لينده ميشود.
اين واحد آمادگي دارد در زمينه جايگزيني كمپروسور هاي روسي با كمپروسورهاي خورجيني با كارخانجات هماري نمايد و نصب كمپروسور و خشك كن كمكي را به طور كامل با ضمانت انجام دهد.
در عكس ، خشك كن ساخته شده به عنوان خشك كن كمكي براي يك دستگاه توليد اكسيژن GO-100 آلماني مي باشد كه از دو دستگاه كمپروسور 12-65 روسي براي تامين هواي آن استفاده شده است.

  ارائه خدمات نصب ژنراتور برق و ساخت تابلو پاراله

در واحد هاي صنعتي كه مصرف برق زيادي دارند نظير واحد هاي توليد گاز اكسيژن هزينه انرژي در ساعات اوليه شب بسيار زياد مي شود و در نتيجه اگر بتوان در ساعات اوليه شب با ژنراتور برق مصرفي واحد تامين شود و كنتر سه تعرفه نيز نصب شود در كل هزينه انرژي واحد بسيار كاهش مي يابد.
اين پروژه در واحد توليدي - صنعتي خوراكيان اجرا شده است و نتيجه بسيار مثبتي از آن گرفته شده است و اكنون اين واحد ،توانايي دارد اين پروژه را در ساير واحد هاي صنعتي و كارخانجات نيز اجرا نمايد.
در اين طرح براي زير بار آوردن ديزل ژنراتور نيازي به خاموش كردن دستگاهها و ماشين الات نمي باشد.
با استفاده از تابلو پاراله و دو دستگاه كليد اتومات مي توان بدون از كار افتادن ماشين آلات،ديزل ژنراتور را زير بار آورد يا از بار خارج كرد.
در عكس تابلو پاراله كار گذاشته شده در اين واحد صنعتي مشاهده مي شود.

 ارائه خدمات ساخت ماشين آلات و تجهيزات آزمون دوره اي سيلندر ها و مخازن تحت فشار

از آنجا كه آزمون دوره اي سيلندر ها و مخازن تحت فشار و مخصوصا سيلندر هاي گاز اكسيژن نقش حياتي و پر اهميتي در صنعت دارد لذا اين واحد توليدي و صنعتي اقدام به ساخت كليه تجهيزات مبوط به آزمون دوره اي سيلندر هاي اكسيژن نموده است.
اين تجهيزات شامل:
 
   
 • پمپ تست هيدرواستاتيك سيلندر براي آزمون مقاومت سيلندر در فشار 250 بار ، اين پمپ كارايي و دقت بسيار بالايي طراحي و ساخته شده است و داراي دوام طولاني و عمربالايي بوده و نياز به تعمير و نگهداري مختصر و كم هزينه اي دارد. 
 • دستگاه رسوب زدايي داخل سيلندر،اين دستگاه قادر است دو نوع حركت در سيلندر ايجاد كند حركت دوراني و حركت الاكلنگي و در يك زمان دو سيلندر را رسوب زدايي مي كند.
 • گيره پنوماتيك، اين دستگاه با فشار هواي 10 بار كار كرده و در هنگام باز كردن شير، سيلندر را محكم نگه مي دارد، كار كردن با آن نسبت به گيره هاي دستي و بسيار راحت تر و سريعتر مي باشد
  رسوب زدايي سيلندر 
 • خشك كن سيلندر، اين دستگاه آب باقي مانده بعد از تست را خشك نموده و قادر است در يك زمان 5 سيلندر را خشك نمايد.
   پمپ تست

 پالت

هنگامي كه در هر شيفت كاري به بيش از سه سيلندر نياز باشد ديگر بهره گيري از سيلندرهاي مجزا مزيت اقتصادي نخواهد داشت. در اين موارد استفاده از پالت جايگزين مناسب براي بهره گيري بهتر و مفيدتر از سيلندرهاي مجزا خواهد بود.

 سيستم پالت امكان استفاده از چندين سيلندر را به صورت همزمان ايجاد مي كند.د راين شيوه تعداد8الي16عدد سيلندر (يا بيشتر)به صورت پارالل به يكديگر متصل شده ودر يك باك قرار مي گيرند.
 مهمترين ويژگيهاي بهره گيري از سيستم پالت عبارتند از:

- استفاده از اكسيژن و يا ساير گازها ي محتوي در حجمي بالا و زماني طولاني. در اين روش مي توان بدون وقفه از چندين سيلندر به طور همزمان بهره برد.
- آسان بودن كار با پالت در مقايسه با سيلندرهاي تكي از جهت حمل ونقل و عدم نياز به باز و بست مكرر سيلندرها به كلكتور يا مانيمتر كاربر.

- حفظ مالكيت خصوصي بر روي سيلندرها و تعويض نشدن آنها با سيلندرهاي غير استاندارد. - ايمن وحفاظت بالاي سيلندرها در نگهداري، حمل ونقل و همچنين كمتر باز بست شدن شير سيلندرها ومانيمتر.
- امكان استفاده چندين كاربر در يك محل ويك زمان.
- صرفه اقتصادي بيشتر پالت نسبت به سيلندر. زيرا در اين سيستم پرت اكسيژن نسبت به سيلندرهاي تك بسيار اندك بوده و هزينه استهلاك شيرها به طور قابل ملاحظه اي كاهش مي يابد. كارخانه گاز اكسيژن خوراكيان با توجه به تجربيات ارزنده خود،توانائي ساخت انواع مختلف پالت با ظرفيت هاي گوناگون را دارا مي باشد وتا كنون نمونه هاي مختلفي از اين سيستم را براي شركت هاي ايران خودرو،الماس كاران، نوشا،آهنگري محمدزاده و... طراحي و ساخته است. لازم به توضيح است جهت مصارف كوتاه مدت كارخانه گاز اكسيژن خوراكيان قادر است به صورت اجاره،پالت مورد نياز را در اختيار مصرف كنندگان محترم قرار دهد. همچنين شارژ وحمل ونقل پالت ها بر عهده كارخانه خواهد بود.
امروز: پنجشنبه , ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
 
تمام حقوق اين سايت براي شركت توليدي-صنعتي اكسيژن خوراكيان محفوظ مي باشد.
Programmer: Mostafa Darvishzadeh ** E-Mail: M.Darvishzadeh@Gmail.com ** Mobile: 09159122503 ** برنامه نويس: مصطفي درويش زاده