گاز اكسيژن
که با ۲ گرید طبی و صنعتی تولید می شود.
استاندارد گرید اکسیژن طبی ۲ می باشد یعنی خلوص گاز اکسیژن برای مصارف پزشکی ۹۹ درصد است که این واحد با خلوص بالاتر تقریبا گرید ۲۵ تا ۲۷ (۵/۹۹ درصد - ۷/۹۹ درصد) به متقاضیان عرضه می دارد.

گاز ازت
مايع ازت
که در صنایع غذایی و دامپزشکی کاربرد دارد.
اكسيژن مایع
هم اکنون در میان مصرف کنندگان بیمارستانی اکسیژن در دنیا دو روش متداول است.
روش اول همان شيوه سنتي استفاده از سيلندرهاي نگهداري اكسيژن مي باشد.در اين سيستم به علت محدود بودن حجم سيلندر بايستي جهت ذخيره سازي گاز،اكسيژن د فشار بالا در داخل سيلندر شارژ گردد. لذا همواره به علت اين فشار بالا د خطر مصرف كننده را تهديد مي كند:
۱- انفجار سيلندر
۲- آتش سوزي كه موجب سوختگي شديد كاربر و يا آتش گرفتن محل مصرف مي شود.
در روش دوم اکسیژن به صورت مايع در يك مخزن ذخيره مخصوص نگهداري مي شود و هر مصرف به ميزان نياز خود از منبع ، اكسيژن دريافت مي كند.
شماري از مزاياي مهم اين روش عبارتند از:
۱- حمل و نقل مايع در حجمي زياد
۲- فشار گاز پاييئ
۳- زمان شارژ كوتاه
۴- مصرف مداوم
۵- بروز عيب فني بسيار كم
جهت مقایسه بهتر دو روش می توان به مثال عملی زیر توجه نمود:
فرض کنید بیمارستانی ۱۰۰ عدد سیلندر اکسیژن در روز نيازدارد. در صورت استفاده از روش اول هر روز بايد ۱۰۰ عدد سيلندر از محل كلكتور توزيع باز و جهت شارژ به كارخانه توليد اكسيژن منتقل و سپس به بيمارستان برگردانده شود.
اين پروسه بايد روزانه تكرار شود.همچنين خطرات آن (همانگونه كه ذكر شد) همواره پرسنل و استفاده كنندگان بيمارستان را تهديد مي كند.از طرفي ديگر جهت پاسخگويي مداوم به مصرف بايد در عمل ۲۰۰ سيلندر در چرخه مصرف موجود باشد.اما در صورت استفاده از روش دوم (سيستم مايع) مي توان با نصب يك مخطن نگهداري مثلا ۸ تن به مدت ۱۲ روز مصرف فوق (۱۰۰ عدد سيلندر اكسيژن) را تامين نموده و در صورت افزايش حجم مخزن، زمان مصرف را نيز طولاني تر نمود. در اين روش ديگر از حمل و نقل روزانه خبري نيست و هزينه هاي جانبي كاهش يافته و ديگر خطري مصرف كننده را تهديد نمي كند.مخازن اكسيژن مايع مورد نياز را هم مي توان به صورت دائم خريداري نمود و هم به صورت اجاره از آن بهره گرفت.
كارخانه گاز اكسيژن مايع خوراكيان يكي از با تجربه ترين كار خانجات موجود در زمينه ارائه اكسيژن مايع و سيستم هاي استفاده از آن مي باشد. در اين راستا مي توان از نيروي هوايي ارتش، كارخانه شهد ايران،لامپ سازي افروغ، خطوط انتقال گاز و...
به عنوان قسمتي از تجربيات موجود در اين زمينه نام برد.
كارخانه گاز اكسيژن خوراكيان با توجه به تجربيات ارزنده خود اعلام آمادگي ارائه خدمات زير به مصرف كنندگان محترم در زمينه استفاده از سيستم نوين اكسيژن مايع را دارا مي باشد:
۱- تبديل سيستم گاز اكسيژن به سيستم استفاده از مايع اكسيژن.
۲-ارائه مخازن مورد نياز با حجم هاي متنوع هم جهت خريد وهم جهت اجاره.
۳-تضمين ارائه اكسيژن مايع به صورت منظم ومداوم.
امروز: پنجشنبه , ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
 
تمام حقوق اين سايت براي شركت توليدي-صنعتي اكسيژن خوراكيان محفوظ مي باشد.
Programmer: Mostafa Darvishzadeh ** E-Mail: M.Darvishzadeh@Gmail.com ** Mobile: 09159122503 ** برنامه نويس: مصطفي درويش زاده